Sposob montazu konsoli

PRODUCENT

 

1. Konsole dolne KDL lub KD3L zamocować na murze w pożądanym wystawieniu. Należy pamiętać, aby tak dobrać długość konsoli KDL, by na murze konsola spoczywała nie mniej niż 13cm.

Liczbę dolnych konsoli KDL , KD3L należy dopasować do ciężaru okna za pomocą tabeli 1 lub 2 oraz rozmieścić zachowując ogólne zasady montażu okna: 100mm od krawędzi okna, 150mm od osi słupków i 600mm maksymalnie pomiędzy konsolami.

Konsole do muru zakotwić minimum dwoma łącznikami przeznaczonymi do konkretnego rodzaju muru, zgodnie z zasadami montażu łączników.

Przy wystawieniu konsoli poza lico muru powyżej 80mm należy zastosować wsporniki pomocnicze KWL 120/75/30 lub KWL 120/100/30, które należy skręcić na środku łoża jedną śrubą M8 z nakrętką oraz zabezpieczyć wkrętem ST6,3 .

2. Do górnej ramy okna przykręcić konsole KBL lub KB3L, w takiej liczbie jak na dole okna, a do boków ramy zamocować konsole boczne KBL lub KB3L w liczbie i odstępach zgodnie z ogólnymi zasadami montażu okna: 100mm od krawędzi okna, 150mm od osi słupków i maksymalnie 600mm pomiędzy konsolami. Konsole boczne i górne przykręcić do ramy tak, aby wkręty łączące wspornik z oknem wkręciły się w stalowe wzmocnienie okna.

3. Okno zaopatrzone w profil parapetowy postawić na wstępnie wypoziomowanych dolnych wspornikach regulacyjnych, następnie przykręcić każdy dwoma wkrętami.

4. Wstępnie wyregulować konsole boczne oraz górne, ustawić okno w pionie, a następnie przykręcić do muru zgodnie z zasadą montażu łączników konsole boczne w górnych narożnikach.

5. Po ustawieniu w płaszczyźnie prawo-lewo przymocować do muru zgodnie z zasadą montażu łączników pozostałe konsole boczne i górne.

6. Okno dopoziomować w trzech płaszczyznach a następnie skontrować nakrętki na śrubach regulacyjnych.

 

joomla template gratuitjoomla free templates
2024  AGBEN Producent konsoli do ciepłego montażu okien   globbersthemes joomla template